KARLSKRONAS PLATTFORM FÖR HELA NÄRINGSLIVET

Medlemmar

NamnTelefonHemsida
1852 Marin & Fritid AB 0455-33 33 52 www.1852.se
A-Hotel, Karlskrona Hotel & Fastigheter AB 0455-30 02 50 www.arkipelaghotel.se
Adecco Sweden AB 0455-34 10 00 www.adecco.se
Advokatfirman Linge 0455-69 40 00 www.advokatlinge.se
Affärsverken AB 0455-783 00 www.affarsverken.se
AGERA Consulting Carlskrona HB 0733-41 70 71 www.ageraconsulting.se
AJ´s Golf AB/Fogarolli Karlskrona 0708-16 01 01 www.fogarolli.com
Åkessons Fastigheter Lena 0455-100 54 www.hansakessonfastigheter.se
Albinsson & Sjöberg Förlags AB 0455-33 53 25 www.fabas.se
Alexandersson Göran 0455-158 01
Alexandersson Jan 0708-15 02 52
Almi Företagspartner Blekinge AB 0771-55 85 00 www.almi.se
Altefur Development AB 0455-61 89 00 www.altefur.com
Amber Advokater Karlskrona KB 0455-341 100 www.amberadvokater.se
Askunga Dovvilt 0733-44 12 70 www.askungadovvilt.se
Aspia AB 010-210 33 00 www.aspia.se
Asseti AB 0708-95 96 15
Audio Video/LOBIC Smarta Hem AB 0455-60 60 33 www.lobic.se
BAGA Water Technology AB 0455-61 61 50 www.baga.se
Baker Tilly Sydost AB 0455-844 50 www.bakertillysydost.se
Ballou Internet Services AB 0455-55 588 www.ballou.se
Bard Andersson Ulrika
Barnens Gård AB 0723-24 60 20 www.barnensgard.se
Bastasjö Energi och Förvaltning AB 0709-698 126
Battsam i Karlskrona AB 0455-800 60 www.battsam.se
Berendsen Textil Service AB 0455-68 73 60 www.berendsen.se
Berg Marin AB 0455-34 10 90 www.bergmarin.se
Bergåsa Ljud & Ljus AB 0455-144 15 www.bergasaljudoljus.se
Bergfeldts Frisörer 0455-100 56 www.bergfeldts.com
Berglund Sofia 0703-97 74 98
Betsanden AB 0708-66 65 55 www.betsanden.se
Bilkompani Sydost AB 0455-30 97 60 www.bilexpokkrona.se
Blekinge Business Incubator AB 0708-21 72 72 www.b-b-i.se
Blekinge Hörselteknik 0705-663938 www.blekingehorselteknik.se
Blekinge Läns Tidning 0455-770 00 www.blt.se
Blekinge Marin & Motor AB 0455-127 08 www.blekingemarin.se
Blekinge Posten 0457-448 91 www.blekingeposten.se
Blekinge Smådjursklinik 0455-499 10 www.blekingesmadjursklinik.se
Blomster City Karlskrona AB 0455-261 68 www.blomstercity.info
Bohlins Guldsmedsaffär 0455-108 24 www.bohlinsguld.se
Börjessons Bil AB 0455-38 80 00 www.borjessonsbil.se
BR Ljud & Ljus 0455-406 00 www.brljudoljus.se
Bravida Sverige AB Div Syd 0455-30 25 30 www.bravida.se
Business Sweden 040-699 86 80 www.business-sweden.se
Byggsnickaren Blekinge AB 0708-77 49 19 www.byggsnickaren.se
Cajam/AB Gullberna Park Konferens AB 0455-103 30 www.cajam.se
Carlskrona Bryggeri AB 0455-820 00 www.carlskronabryggeri.se
Carlson`s Klipperi & Lantliv 0455-230 10
CGI Sverige AB 0455-32 63 00 www.cgi.se
City Network Hosting AB 0455-69 00 01 www.citynetwork.se
Clarion Collection Hotel Carlscrona 0455-36 15 00 www.nordicchoicehotels.se
Consid AB 0709-33 50 60 www.consid.se
Cookie and I Hairteam 0455-190 40
Cozy kitchen/Restaurang Carya AB 0768-55 05 50 www.cozykitchen.se
Creab Säkerhet AB 0771-12 41 24 www.creab.se
Cybercom 0455-314 000 www.cybercom.com/
Däckcentrum AB 0455-38 80 80 www.dackcentrum.se
Daja Akupunktur och Massage 0455-208 02 www.daja.nu
Danielsson AB Peter Tandläkare 0455-220 09
Danielssons Fastighetsrep. AB 0455-255 67 www.danielssons.com
Datoraffären i Karlskrona AB 0455-61 83 60 www.datoraffaren.se
Deloitte AB 0752-46 37 00 www.deloitte.se
Dina Försäkringar 0455-30 80 30 www.dina.se
Dragsö Camping och Stugby AB 0455-153 54 www.dragso.se
Dynacon Construction Blekinge AB 0761-80 39 01 www.dynacon.se
Dynapac Compaction Equipment AB 0455-30 60 00 www.dynapac.com
E & P Event AB 0708-12 99 31 www.trydesmat.se
Ecospheres AB 031-18 13 96 www.ecolyx.com
Eko Bio Service 0708-62 05 65 www.ekobioservice.se
Ekonominavigation i Karlskrona AB 0455-69 49 80 www.ekonominavigation.se
EKS-Energi & Klimat Service AB 0455-30 00 30 Http://www.eks-ab.se
Elcommunication Sweden AB 0455-269 55 www.elcom.se
Elgiganten 0771-11 51 15 www.elgiganten.se/foretag
ELIAS 0455-61 64 40 www.eliasab.se
ELITS Global Group AB 010-209 94 00 www.elits.com/
Elpartner i Blekinge AB 0708-36 77 40 www.elpartner.nu
Eproj Konsult Karlskrona AB 0455-191 90 www.eprojkonsult.se
Ericsson AB 010-719 00 00 www.ericsson.com
Ernst & Young AB 0455-30 91 00 www.ey.com/se
Eucoon AB 0709-70 93 36 www.eucoon.se
Eventparlamentet AB 0455-30 02 00 www.eventparlamentet.se
Evolos AB 0708-67 13 00 www.evolos.se
Exponentia, AB 0708-33 45 01
Exposeprint AB 0455-61 92 13 www.exposeprint.com
FabasGruppen AB 0455-33 53 25 www.fabas.se
Fastighetsägarna Syd AB 0455-190 70 www.fastighetsagarna.se
First Hotel Statt Karlskrona 0455-555 50 www.firsthotels.se
First Hotels JA 0455-555 60 www.firsthotels.se
Fischer Byggkonsult AB Lars 0455-775 00 www.lfbygg.se
Folkuniversitetet 0455-36 78 70 www.folkuniversitetet.se/
Fonus 0455-149 15 www.fonus.se
FöretagsHälsan FHC AB 0455-30 25 60 www.fhc.nu
FOREX Bank AB 0455-108 50 www.forex.se
Forsbrand Magnus 0708-70 51 00
Fredrikssons Tvätt o Kylservice 0708-33 82 57
Fregatten Bed & Breakfast 070-385 70 32 www.fregattenbnb.se
Friberg & Co Golvtjänst AB 0708-89 13 87 www.fribergsgolv.se
Fridh Iréne 0708-39 97 50
GDL Transport 0455-687 383 www.gdl.se/
Glastornet Studioglashytta 0455-477 57 www.glastornet.se
Good Enterprises 99 AB 0702-75 19 99 www.ge99.se
Gralvik Consult & Trading AB 0703-01 97 03 www.gctab.com
Grubbs Hårfirma/Grubb & Crew 0455-616 168 www.grubbandcrew.se/
Gullins Måleri & Golv AB 0455-260 80 www.gullins.se
Gylles Bakverk och Konfektyr AB 0455-31 03 30 www.gylles.se
Handelsbanken 0455-36 74 00 www.handelsbanken.se
Hasslö Varv AB 0455-33 21 24 www.hasslobatvarv.se
Havby Helen 0455-144 41
Heden & Co AB 070-520 92 47
Hem1 Sydost AB 0455-101 38 www.hem1.se
Hemköp Karlskrona 0455-291 10 www.hemkop.se
Hoby Mur & Puts AB 0457-808 72 www.hobymuroputs.se
Holgersson Björn
Holgerssons Revision AB 0455-31 10 01 www.holgerssonrev.se
Holistic Life Hub 0707-74 09 01 www.holisticlifehub.com
Holmgrens Bil i Småland AB 0455-35 57 00 www.holmgrensbil.se
Hotel Conrad & Hotel Aston AB 0455-36 32 00 www.hotelconrad.se
Hotell Angöringen AB 0455-246 00 www.angoringen.se
Humankapital Blekinge AB 0709-24 77 29 www.hkbl.se
Hyper Island AB 0455-30 77 77 www.hyperisland.se
Indigo IPEX 0709-72 27 75 www.indigoipex.se
Infab Kommunikation AB 042-600 06 00 www.infab.nu
InOut Sweden AB 0455-432 60 www.basblekinge.se
Input Interiör KC AB 0455-68 88 20 www.inputinterior.se
IQITA AB 0455-38 69 50 www.iqita.se
Isaks Värme & Sanitet AB 0455-231 61
Isaksson Inge
Issal Krister
Jämjö Träindustri AB 0455-59610 www.xlbygg.se/jamjo
Jämjö-Flak AB 0455-596 20 www.jamjo-flak.se
Jensen Lars AB 0455-31 17 88
Johansson Christer 0455-414 11
Johanssons Svets & Rör HB 0455-200 15
Jonassons Bil AB 0455-30 75 90 www.jonassonsbil.se
Jonassons Bygg AB Mikael 0455-550 93
Jonsons Bikes 0455-30 00 20 www.jonsonsbikes.com
JOTAC 0455-287 00 www.jotac.se
Karlskrona Byggställningar AB 0455-202 46 www.byggstallningar.se
Karlskrona Lampfabrik AB 0455-33 31 50 www.lampfabriken.com
Karlskrona Låsservice AB 0455-255 40 www.kna-las.nu
Karlskrona Sjötaxi AB 0738-56 39 99 www.karlskronasjotaxi.se
Karlskrona Stålmekaniska AB, KSM AB 0455-808 60 www.stalmekaniska.se
Karlskrona Taxi AB 0455-191 00 www.karlskronataxi.se
Karlskrona Ventilationsservice AB 0455-237 37 www.kna-vent.se
Karlskronafloristerna AB 0455-61 99 96 www.karlskronafloristerna.se
Karlskronahem AB 0455-30 49 00 www.karlskronahem.se
Karlskronaortens Åkericentral 0455-823 55 www.ackarlskrona.se
Kärnhem Bostadsproduktion AB 0470-79 98 90 www.karnhem.se
KBP i Karlskrona 0709-30 32 28 www.matericterminals.com
Kelmo AB 0455-61 75 00 www.kelmo.se
Kinnarp Interior Blekinge AB 0455-30 75 30 www.kinnarpsinterior.se/blekinge
Klimatentreprenad AB 0455-36 87 82 www.klimatentreprenad.se
Knipe Entreprenad AB 0734-02 18 79 www.knipe.se
KP Konsultation AB 0457-351 70 www.kp-konsultation.com
KP Syd 0455-36 56 00 www.kpkarlskrona.se
KPM Solskydd 0455-411 44 www.kpmsolskydd.se
KPMG AB 0455-190 50 www.kpmg.se
Kråkerums Ridcenter HB 0455-502 33
Kruthusen Företagsfastigheter AB 0455-30 33 90 www.kruthusen.se
Lampans Elinstallationer AB 0455-228 80 www.lampansel.se
Länsförsäkringar Blekinge 0455-844 00 www.lfblekinge.se
Laser- & Massageterapeut Malin Pettersson 0734-04 15 39 www.malinmassageterapeut.se
Lavendelns Mini Spa 0708-98 27 26 www.lavendelnsminispa.com
Ledarskapsbolaget i Blekinge AB 0709-30 70 51 www.ledarskapsbolagetiblekinge.se
Leijon Event AB 0708-84 60 06 www.leijonevent.se
Lennandia Advertising AB 0455-36 25 00 www.lennandia.com
Lernia Bemanning AB 0771-65 06 50 www.lernia.se
Lernia Utbildning AB 0722-54 63 39 www.lernia.se
Linderoth Fastigheter Lars 0455-151 20 www.linderothfastigheter.se
Litorina Folkhögskola i Karlskrona 0455-36 76 00 www.litorina.fhsk.se
Live Green Production 0734-42 78 10 www.livegreen.se
LR-Installation AB 0455-33 18 69 www.lr-installation.se
Mäklarhuset i Blekinge AB 0455-172 00 www.maklarhuset.se
Malmgren Mathias 0707-97 41 75
Malmixx Projekt AB (Svensk Direktreklam) 0455-235 98 www.sdr.se
Manpower AB 0455-30 27 70 www.manpower.se
Månssons Bilverkstad AB Bröderna 0455-133 18 www.manssons.nu
Maurins Byggnadsvaror AB 0455-451 42 www.maurins.se
Max Mattheissen AB 0455-37 54 00 www.maxm.se
Mc Donald´s AB 0455-210 00 www.mcdonalds.se
Michaela Ivarsdotters Konstsmide 070-307 31 99 www.ivarsdotter.se/
Michano AB 0455-61 99 00 www.michano.se
Midcon AB 0455-30 25 00 www.midcon.se
Midvinterfilm 0730-30 97 52 www.midvinterfilm.se
Mikael Jönsson idrotts- och motionspsykologisk rådgivning AB 0734-26 74 50
Militärhemmet, Stiftelsen 0455-142 35 www.militarhemmet.se
Miljödata AB 0455-33 35 46 www.miljodata.se
MIO/Lindahls Möbler AB 0455-290 90 www.mio.se
Montex AB 0455-31 34 60 www.montex.se
Montico Arbetsgivarringen AB 0455-788 50 www.arbetsgivarringen.se
MP HIss AB 0709-84 03 87 www.mphiss.se
Mustasch Reklambyrå AB 0455-123 20 www.mustasch.se
Näsvägen AB 0709-88 52 12
NCC Sverige AB 076-521 69 56 www.ncc.se/
Niklassons Glas AB 0455-242 00 www.niklassonsglas.se
Nisses Sjömansbod 0708-49 41 95 www.nissessjomansbod.se
NJ Ventilationsservice 0703-18 86 78 www.njventilationsservice.se
NKT HV Cables AB 0455-556 00 www.nkt.com
Nöjespalatset AB 0709 35 44 44 www.starsnstripes.se
Nordea Bank AB 0771-33 55 99 www.nordea.se
Nordic Frames AB 0735-01 75 30 www.nordicframes.se
Nordströms Plåtslageri AB 0455-221 77
Nymans Herrekipering AB 0455-102 98 www.carlximode.se
Obos Kärnhem Bostadsproduktion AB 0470-79 98 90 www.karnhem.se
Olofssons Kylarverkstad & Däck AB 0455-473 03 www.olofssonskylarverkstad.se
Olssons Plåtslageri AB Sven 0455-208 30 www.olssons-platslageri.se
OnePartnerGroup Blekinge AB 0455-34 15 91 www.onepartnergroup.se
Orbit One AB 0457-742 00 www.orbitone.se
Orkla Foods Sverige AB 010-142 40 00 www.orklafoods.se
Pappersbyrån AB 0732-32 93 37 www.pappersbyran.se
Paraply Produktion AB 0708-97 76 81 www.paraplyproduktion.se
Parken Café Bar & Bistro 0709-30 02 44 www.parkenkarlskrona.se
Paula Gullbing AB 0737-672 476 www.paulagullbing.se
Pelmatic Sweden AB 0455-30 04 50 www.pelmatic.se
PERCON AB 0455-481 08
Porslinan Ungdomens Hus 0455-169 22 www.porslinan.se
PT Professional 0455-61 50 20 www.ptprofessional.se
QTE Development AB 0733-22 04 55 www.getqte.se
Råbergs Bil AB 0455-33 66 00 www.rabergsbil.se
Radiobolaget Karlskrona AB 0455-125 53
Ragnvi Hyllstedt 0704-59 07 41
RAMA AB 0733-48 42 42 www.rama.se
Redmos Rör AB 0455-168 00 www.redmos.se
Restaurang Eken AB 0455-264 00 www.restaurangeken.com
Robvic AB 0709-30 25 00 www.vedebycenter.se
Rödeby Elverk 0455-485 30 www.rodebyelverk.net
Roxtec International AB 0455-36 67 00 www.roxtec.com
Runda Rum 0455-68 89 88 www.rundarum.se
Saab Kockums AB 0455-68 30 00 www.saabgroup.com/kockums
Salong Etage/Heli AB 0455-121 30 Http://www.salongetage.se
Samfast AB 0455-61 27 90 www.samfast.com
Samhall AB 0457-443 06 www.samhall.se
Sandå Sverige AB 0455-30 71 20 www.sanda.se
Sanego AB 0455-566 40 www.sanego.se
SBB 0455-61 55 70 www.klovern.se
Scandic Karlskrona 0455-37 20 00 www.scandichotels.se
SEB 0771-62 10 00 www.seb.se
SEB Trygg Liv 0455-38 42 05 www.tryggliv.seb.se
Selecta AB 0770-85 85 85 www.selecta.se
Semcon Sweden AB 0455-38 68 00 www.semcon.se
Servistik AB 010-214 75 00 www.servistik.se
Sigma Technology Sweden AB 0761-18 15 69 www.sigmatechnology.com
Sivs Shop 0455-31 13 80
Skanska Sverige AB 010-448 00 00 www.skanska.se
Skårner Väg-Projektering AB 0733-12 36 00 www.skarner.se
Skill 0455-32 53 61 www.skill.se
Skorstensfolket Sydost AB 0455-147 00 www.skorstensfolket.nu
SL-Konsult 0455-33 99 26 www.sl-konsult.se
Söderström Hans 0455-258 02
Softhouse Consulting Sydost AB 0455-6187 00 www.softhouse.se
Sotningsdistrikt Karlskrona AB 0457-266 00 www.sotarna.nu
Staunsfoto 0708-11 07 00 www.staunsfoto.se
Stena Line Skandinavia AB 0455-36 63 30 www.stenaline.se
Stena Recycling AB 0480-43 03 00 www.stenarecycling.se
Studieförbundet Vuxenskolan 0771-21 04 00 www.sv.se/blekinge
Sundbergs Mur & Kakelugnsservice 0706-20 14 28 www.sundbergskulturhantverk.se
Sundins Plåtslageri AB P.E 0455-105 12
Svedberg Snickeri & Inredning AB 0709-64 64 88
Sven-Erik Löfgren 0455-33 95 33
Svenö Fastighetsbolag AB 0455-127 11
Svensk Fastighetsförmedling Sydost 0480-42 53 30 www.svenskfast.se
Svensson Lena 0708-27 86 66
Svenssons Elbyrå AB Erik 0455-106 57 www.svenssonsel.se
Svets & Smide Karlskrona AB 0455-804 74 www.svetsosmide.com
Sweco Environment AB 0455-31 03 87 www.sweco.se
Swedbank 0455-585 00 www.swedbank.se
Sydostpressarna i Karlskrona AB 0455-770 00 www.sydostpressarna.se
Sydöstra Sveriges Dagblad 0455-33 46 00 www.sydostran.se
Synergize Business Management AB 0708-10 20 65 www.synergize.se
Systrarna Lindqvist Cafe Hembageri 0455-156 00
Teknikbolaget Scandinavia AB 0708-49 14 87 www.teknikbolaget.se
Telenor Sverige AB 0455-33 10 00 www.telenor.se
Temler Finans AB 0707-499 606 www.temlerfinans.se
Terapi@Haasum 0733-00 23 63 www.haasum.se
Textilia Tvätt & Textilservice AB 0771-21 23 00 www.textiliaab.se
The Home Company AB 0455-123 55 www.homecompany.se
theView 0706-46 60 44 theviewaccess.com
Thörnquist Rör AB 0455-206 82 www.thornquistror.se
Tillano AB 0734-03 82 60 www.tillano.se
Tjänstepartner i Karlskrona 0455-210 70
TOOLS Sverige AB 010-454 57 50 www.tools.se
TopClass Bilvård 0738-12 64 44 www.facebook.com/topclassBilvard
Törnåkra Landskapsvård 0455-61 98 50 www.tornakralandskapsvard.se
Törnkvists Eftr Begravningsbyrå AB 0455-122 16 www.tornkvists.se
Trossfilm AB 0708-85 99 51
Trossö Buss AB 0455-470 75 www.trossobuss.se
Trossöfastigheter AB 0455-828 00 www.trossofastigheter.se
TRR Tryghetsrådet 020-87 78 77 www.trr.se
TrueSec 0709-18 30 38 www.truesec.se
Tryck & Profil Sverige AB 0455-225 52 www.tryckoprofil.se
Tryck & Reklam AB 0455-167 63 www.tryckoreklam.se
Tryckcentrum i Blekinge AB 0455-130 70 www.tryckcentrum.com
UnikResurs i Sverige AB 0455-34 15 10 Http://www.unikresurs.se
Utkiken AB 0455-137 70 www.utkikenkarlskrona.se
Utklippan AB 0455-805 50 www.utklippanfastigheter.se
Vallentin Group AB 0734-116 401 vallentin.info/
Varenheds Rör HB 0455-176 80
Varvshistoriska Föreningen i Karlskrona VHFK 0733-68 89 22 www.repslagarna.se
Vegastro 073-077 87 33 vegastro.se/
Verkö Lunch & Catering 0455-10111 www.verkolunch.se/
VI OCH NI AB Veteranpoolen Karlskrona 0455-61 84 10 www.veteranpoolen.se
Visual Metaphors at Work AB 0709-441951 visualmetaphorsatwork.com
Wahlqvist Fastighetsservice Mats 0455-499 66 www.wahlqvistfastigheter.se
Wahlqvist Måleri AB 0455-33 17 00 www.wahlqvistmaleri.se
Walleverken Teknik AB 0455-596 30 www.walleverken.se
Wendelo Sven 0454-140 74
Wenström Irene 0705-28 23 35
Werner HB Advokatfirman 0455-824 90 www.advokatfirmanwerner.se
Wikan Personal AB 0455-612 701 www.wikan.se/
WSP Sverige AB 0455-447 50 www.wspgroup.se
XEQT Management AB 0702-48 17 57 www.xeqt.se

Trevligt och mysigt rum om 14 kvm i Företagarnas Hus uthyres.  …läs mer…

Inbjudan KFHs Årsmöte 2020

Välkommen till KFH:s årsmöte den 4 mars kl. 18.00. …läs mer…

KFH i samverkan med Nyföretagarcentrum bjuder in dig till våra etablerade och välbesökta Nätverksluncher i samarbete med Askunga Dovvilt. Vi ses sista onsdagen i varje månad. Vi träffar företagare från olika områden. …läs mer…

KFH-Nytt

Här presenterar vi det senaste som händer inom KFH.

Till KFH-Nytt >>

Fest- och konferens

Du som är medlem i KFH får kraftig rabatt då du bokar fest- eller konferensvåningen i Företagarnas Hus.

Läs mer >>

Kalender

Vill du alltid veta vad vi gör
ska du besöka vår kalender.
Här finns en tydlig och
överskådlig kalender där du
enkelt kan hitta viktiga datum.

Till Kalendern >>